سلام؛

من افروز هستم و می‌خوام بهتون بگم که چی شد که وی جی ها رو راه اندازی کردم.

از دوران کودکی مثل خیلی از بچه ها به حیوانات علاقه داشتم. انواع حیوان ها رو هم توی خونه نگهداری میکردم از جوجه و گربه بگیر تا قناری و مرغ عشق و لاکپشت و خرگوش و… اما این حس یه جورایی هیچوقت در درونم از بین نرفت و فقط اسیر تصمیمات روتین جمعی شدم، در حالیکه هیچوقت عمیقاً به سرگذشت غذایی که میاد توی بشقابم توجهی نمیکردم!

اوایل سال 97 بود که تصمیم خودم رو گرفتم. دیگه هر غذایی که گوشت داخلش باشه رو نمیخورم. با علم به اینکه چالش های زیادی پیش روی من هست مثل سوالاتی که از من پرسیده می شد، نگرانی ها و تردید هایی که در مورد سلامتیم داشتم یا سوالاتی که برای خودم پیش میومد. مثلا اینکه به عنوان گیاهخوار توی مهمونیها چی بخورم؟ یا اگه مهمون داشتم چی بپزم؟  آیا سبک زندگی وجترینی من رو بیمار می کنه و باعث یک سری کمبود ویتامین ها میشه؟ دستور غذایی گیاهی و وگان رو از کجا بیارم؟ توی مسافرتها چیکار کنم؟ فرق سبک زندگی گیاهخواری و وگان چیه؟ و سوالات دیگه… بعضی جوابها را از منابع اینترنتی و بعضی دیگه رو هم از دوستان گیاهخوار بدست آوردم. بهرحال زمان گذشت و بالاخره به تجربه خاص خودم رسیدم اما دوست داشتم این چالش ها و جواب ها و تجربه هایی که بدست آوردم رو پیش خودم نگه ندارم و اونا رو با بقیه تقسیم کنم.

اینطوری شد که وی جی ها به ذهنم رسید!

دستورهای غذایی ما رو امتحان کن و از تنوعشون برای بقیه هم بگو. ایده هات رو با ما در میون بذار. یادت نره درباره وی جی ها بهمون بازخورد بدی 🙂

از طریق تماس با ما، بهمون پیام بدید و با ما در ارتباط باشید.

فلسفه من

همه‌ی چالش‌هایی که باهاشون روبرو بودم باعث شد ایده‌ی راه اندازی وی جی ها جرقه بزنه! یکی از انگیزه‌های اصلیم جمع آوری دستور غذاهای گیاهی هست که بتونه بیشترین تنوع غذایی رو داشته باشه. بعد از اون هم پاسخ به دغدغه‌های شما برای سبک جدید زندگیتون و سلامت بدنتون. حالا ما اینجا درباره غذاها می‌گیم. تجربه‌ها رو تقسیم می کنیم و از چالش‌ها حرف می‌زنیم. ببینید، بخونید و نظراتتون رو با ما در میون بذارید.

من فکر می‌کنم وجترین یا گیاهخوار بودن می‌تونه به نفع همه ما باشه، همه ماهایی که دوست داریم سالم زندگی کنیم، همه ماهایی که عقیده داریم زمین متعلق به تمام موجودات زندست و همه ماهایی که از کشته شدن یک موجود زنده که احساسات و حق زندگی داره غمگین می‌شیم، فرقی نمی‌کنه که چرا این سبک زندگی رو انتخاب کردی. از روی علاقه بوده یا فقط برای سلامتی بدنت! مهم اینه که الان اینجایی، توی سایت وی جی ها که متعلق به خانواده بزرگ گیاهخواران هست.

©️ تمامی حقوق برای مجله خانوادگی گیاهخواران محفوظ است. سپاسگزاریم که مطالب وی‌جی‌ها را بدون ذکر منبع کپی نمی‌کنی 💚